Koleksiyonlar
 

 
Geçmişin mirası

Anadolu’da yarattığımız ve yaşattığımız her kültürde damla damla alın terimiz var. Bu topraklardan çıkıp dünyaya yayılan bir marka olan Has Halı'da her ilmeğinde kutsal bir iz taşıyor.
Tarihsel mirasımızın ürünü olan yün ve ipek halılarıyla, globalleşmeye inat kültürümüzün derinliğini gözler önüne seriyor. Koleksiyonlardaki temalarla da gücünü destekliyor. Bu anlayışın en güzel meyvesi “Ottoman koleksiyonu”.

 
Stilize zevklerin birlikteliği

Has Halı'nın bünyesinde yaratılan Pure koleksiyonunda Barok tarzı ön plana çıkıyor. Doğadan ilhamını alan desenler, stilize güller ve yapraklar %75'i Has ipek, %25'i Erzurum yayla yapağısıyla dokunuyor. Ağırlıklı olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemini yansıtan Pure koleksiyonunda dünyanın en sağlam düğüm tekniği olarak bilinen 'Ghordion' ya da Gördes denilen düğüm tekniği kullanılıyor. Metrekaresine 256.600 düğümü sığdıran Pure Koleksiyonu, Has Halı'nın diğer koleksiyonlarında olduğu gibi geleneksel Türk halı dokuma tekniğine %100 sadık kalınarak üretiliyor.

 
Asil çizgi

Birlikte dokuması çok zor olan ipeği ve yünü bir araya getiriyor Pera Koleksiyonu. Desenlerinde Osmanlı'nın karma zevkini yansıtıyor.Pastel ton-sur-ton uygulamalarının belirgin olduğu koleksiyonda Dolmabahçe Sarayı'nın dekorasyonundan bir motif ya da o döneme ait mimari bir motif her an karşınıza çıkabiliyor.

 

İpeğin kalitesi ve üstünlüğü... Osmanlı'dan gelen ipek geleneğini en iyi yansıtan en özel halılar.

 
Güven ve Sadakat

Yüksek meblağlar ödeyerek satın aldığınız halınızın Çin'de dokunduğunu bilseydiniz ne hissederdiniz? Has Halı'nın HasHereke koleksiyonu size güven duygusunu hissettirecek bir koleksiyon. Türkiye'nin halı markası olan ipek Hereke halıları, HasHereke adı altında, tamamıyla Türkiye'de ve üretim tekniklerine sadık kalınarak üretiliyor. Size de bu güvenin ve sadakatin konforu yaşamak düşüyor.

 
Ten ve doku arasındaki uyum

Art Palace ile eviniz sıcacık bir atmosfere kavuşacak.
Modern ev hayatının gereksinimleri ve yerde yaşamanın rahatlığı düşünülerek tasarlanan “ ArtPalace” marka halılar, sofistike iç mekanlar yaratırken, bir taraftan da ona dokunduğunuz anda kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.
Halılar ve teniniz arasindaki uyumu daha yakından hissetmek istiyorsanız Has Halı showroom’unda bu tecrübeyi yaşayabilirsiniz.

 
Zıt kutuplar, ortak hayaller

Her halısı ilham verici bir hikaye anlatan markanın halıları Yeni Zelanda ve Tibet yününden elde edilen iplikten, saf pamuktan, ketenden, viskon ve ipek&yün karışımı ipliklerden üretiliyor. Sadece en iyi materyalleri seçerek tasarımlarına hayat veren Floor to Heaven farklı ihtiyaçları ve beklentileri kalitesiyle ortak paydada buluşturuyor.

 
Zemini güzelleştirme tutkusu

Beş kuşaktan bu yana Türk halıcılığının üretim tekniklerine sadık kalarak üretim yapan Has Halı, bünyesine kattığı yepyeni markalarla gücünü daha da artırıyor. 1896 yılında kurulan Has Halı yeni sezonda ilk olarak New York’un ünlü ve tabii ki ödüllü markası Samad ile mekanlara girmeye hazırlanıyor. Mekanları güzelleştirmek tutkusuyla kurulan Samad, kök boya kullanılarak renklenen tasarımları, zengin bir üretim alt yapısı ve felsefeyle yoğuruyor. Böylece birbirinden göz alıcı halılar ortaya çıkıyor.

 
Amaç: Sanat eseri yaratmak. Yöntem: 'Hand made.'

Has Halı'nın bünyesine kattığı markalardan Tissage, halı üretimini birkaç adım öteye götürüyor. Aaron Kapoor tasarımı ve adeta sanat eseri niteliği taşıyan halılarıyla, Tissage el yapımı halının hakkını veriyor. Farklı materyalleri sıra dışı renk paletleriyle bir araya getiren markanın her bir halısının uluslararası tescili bulunuyor.

 
Hayal gücü, ilham ve tasarım festivali

Has Halı'nın birlikte çalışmaya başladığı Wool & Silk bir Amerika Birleşik Devletleri markası. Wool and Silk'te tasarımcının güçlü bakış açısı ve ilhamı, sanatsal cesaretle bir araya geliyor. İhtiyacınızdan fazlasını sunan el yapımı halılar, size yepyeni duyguların, coşkunun, sofistike sanatın kapılarını aralıyor.

 
Yüksek düğümlü başyapıtlar

El yapımı halılar üreten HJR Rugs, ilhamını tarihten alarak özel koleksiyonlar yaratıyor. Yüksek düğüm sıklığında Hint, Pers ve Osmanlı dönemini yansıtan tasarımlar yapan markanın iskelet atkı ve çözgüsü Mısır pamuğundan, ilmeklik yünü Himalayalardan temin ediliyor. Evlerin yanı sıra oteller, şatolar ve saraylar için de büyük ebatlı üretimler yapan marka, tarihi sırlar içeren antika halı yaratma amacını taşıyor.

Has Gelenek

“Has Gelenek”
2018 yılı Venedik Film Festivali ödülü sahibi Mahmut Fazıl Coşkun tarafından hazırlanan tanıtım filmini izleyin.